Outwell Windscreen Gas stove
Wind protection for the gas stove that can easily be placed on the table top. As it is attached with suction cups, it fits most kitchen counters.
READ MORESize: 61 x 33 x 25 cm (W x L x H)
Pack size: 61 x 25 x 1 cm
Weight: about 1.1 kg
Material: Powder coated steel
Wind protection for the gas stove that can easily be placed on the table top. As it is attached with suction cups, it fits most kitchen counters.
Outwell Windshield Gas Stove
- Protects against wind and splashes
- Attached with the included suction cups
- Packing bag for transport and storage included
| Brand | Outwell |
| Size | 61 x 33 x 25 cm (WxDxH) |
| Pack Size | 61 x 25 x 1 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Material | Powder coated steel |
| Transport bag / storage | Carrying bag included for easy storage and transport |
| Colour | Grey |
| Included in the pack | Wind protection, 4 x suction cups, carrying bag |
This product has only ratings but no reviews.
Recently viewed products
Isabella Thor Camping Chair
Size: 63 x 80 x 120 cm
Pack size: 118 x 63 x 14 cm
Weight: 5.5 kg
Seat height: 47 cm
Max load: 120 kgCadac 1-Cook Turbo Stove FFD Flat Plate -Camping Stove
Size: 29 x 28 x 9 cm
Power: 2.2 kW
Weight: approx. 3.4 kg
Fuel: Butane/PropaneDometic Locking Screw Ventilation Grill L/Winter Cover
Thetford Toilet Fresh-Up Set C250/C260
Fits: Thetford cassette toilet C250 and C260












Order today for delivery on Monday
60 days return policy
Fast shipments