Outwell Laze Inflatable Set
Inflatable seating area that you quickly and easily pump up and give you a lovely place for socializing and relaxing.
READ MORESofa: 175 x 80 x 70 cm
Armchair: 100 x 80 x 70 cm
Pouf: 73 x 55 x 37 cm
Pack size: 54 x 38 x 23 cm
Seat height: 37 cm
Weight: 10,7 kg
Place for relaxation and socializing
Bring the family coziness to the campsite with this inflatable seating area. The removable cover in strong polyester is easy to clean and gives the furniture a good feeling.
Outwell Laze Inflatable Set
- Soft removable cover
- The cover is resistant to light and wear
- Same valve as in air mattresses for fast inflation
- Bag for transport and storage included
NOTICE: Pump not included.
| Brand | Outwell |
| Size | Sofa: 175 x 80 x 70 cm (WxDxH), Chair: 100 x 80 x 70 cm (WxDxH), Ottoman: 73 x 55 x 37 cm (WxDxH) |
| Pack Size | 54 x 38 x 23 cm |
| Weight | 10,7 kg |
| Material | 100 % polyester |
| Colour | Green |
| Max Load kg | Sofa: 250 kg, Chair: 115 kg, Ottoman: 85 kg |
| Frame | Sturdy and durable inflatable PVC |
| Seat Height | 37 cm |












Order today for delivery tomorrow
60 days return policy
Fast shipments