Outwell Nain Low Camping Table
Small pack-friendly table with a top of 40 x 40 cm. Works as a small dining table for camping and picnics or as a bedside table or relief table in the larger tent.
READ MORENumber of people: 2
Size: 40 x 40 x 30 cm (L x W x H)
Pack size: 40 x 40 x 3 cm (L x W x H)
Weight: 900 g
Small folding table for two to four people with a small pack size. Excellent in the small tent, at the beach or on a picnic. Also works as a bedside table for the larger tent. Easy to fold in and out and very stable. With handle for carrying.
Outwell Nain Campingbord
- Opens and closes in seconds
- Easy – aluminium frame and laminated table top
- With carrying handle
| Brand | Outwell |
| Size | 40 x 40 x 30 cm (WxLxH) |
| Pack Size | 40 x 40 x 3 cm |
| Weight | 0.9 kg |
| Colour | Grey |
| Max Load kg | 30 kg |
| Frame | Aluminium |
| Table top | Sturdy laminated top |
Reviews (13)
stabilt och bra.--
Others also bought
Brunner Hose reel 10 meters
Length: 10 m
Package size: 27.5 x 15.5 x 13.5 cm
Weight: 944 gRobens Outsite First Aid Kit
For most injuries that can be encountered during the outdoor tripArctic Birch Tarp Pole Set with bag
2 poles w bag
Length: 94 - 230 cm
Weight: 1130 g
Material: Aluminium
Pack size: 95 x 7,5 x 3,5 cmLTC Warning Sign Protruding cargo
As required by law in Europe (except Italy and Spain)











Order today for delivery on Monday
60 days return policy
Fast shipments