Outwell Kimberley Table
Stable folding smaller camping table with a good feel thanks to a wooden table top. The table top is made of bamboo which is resistant to both marks and stains and the frame is made of aluminium.
READ MORESize: 65 x 65 x 40 cm (L x W x H)
Pack size: 45 x 65 x 8 cm (L x W x H)
Weight: about 3.7 kg
Max load: 30 kg
Durable, smart and environmentally friendly small table. Outwell Kimberly combines the feel and durability of bamboo with the stability and weight of a strong aluminium frame. The table is foldable and thanks to the tabletop being folded in the middle, it takes up very little space in the packing.
Outwell Kimberly Table
- Durable bamboo tabletop (resistant to both marks and stains)
- Folds out and folds in within seconds
- Carrying handle for easy transport
- Weather resistant for shorter periods (should not be left out without a roof for extended periods)
- Adjustable feet
| Brand | Outwell |
| Size | 65 x 65 x 40 cm (WxLxH) |
| Pack Size | 45 x 65 x 8 cm |
| Weight | 3.7 kg |
| Transport bag / storage | Carrying bag included |
| Colour | Brown |
| Max Load kg | 30 kg |
| Frame | Aluminium |
| Table top | Bamboo |








Order today for delivery tomorrow
60 days return policy
Fast shipments