Robens Adventure Aluminium Table S
Foldable low table with a compact pack size, for two to four people.
READ MORENumber of persons: 2-4
Size: 40.5 x 56 x 39.5 cm
Pack size: 56 x 14.5 x 5.5 cm
Max load: 20 kg
Weight: 1250 g
Foldable low table with a compact pack size, for two to four people. Perfect for small tents, day trips, the beach or picnics, as it also works well to sit on the ground and eat at the table. Easy to assemble.
Robens Adventure Aluminium Table S
- Assembles in a few seconds
- Lightweight – frame and tabletop in durable aluminium
- Storage bag included
| Brand | Robens |
| Size | 40.5 x 56 x 39.5 cm (WxLxH) |
| Pack Size | 56 x 14.5 x 5.5 cm |
| Weight | 1250 g |
| Transport bag / storage | Carry bag for transport included |
| Max Load kg | 20 kg |
| Frame | Aluminium 6061 |
| Table top | Aluminium 6063 |
Reviews (4)
Enkelt handhavande.
Grym service!!!
Others also bought
Easy Camp Maple Sofa Inflatable Sofa
Size: 195 x 85 x 75 cm
Seat height: 30 cm
Weight: 3,9 kgVanheim Spirit level Magnum
Easy Camp Starling Mummy Black Jr. Sleeping Bag
Body length: 150 cm
Filling: 1 x 150 g / m² polyester fiber
Weight: 720 gramsOutwell Caldera Lux Sleeping Bag
Comfort temp man/woman: +4/+8°C
Body length: 190 cm
Weight: 1290 gram

















Order today for delivery tomorrow
60 days return policy
Fast shipments