Outwell Bahamas Cabinet
Organize clothes and equipment in this wide and pack-friendly cabinet from Outwell. The cabinet also has a storage pocket and hooks on the sides. Everything is folded and packed in the included bag for easy transport and storage.
READ MORESize: 80 x 44 x 80 cm (B x D x H)
Pack size: 80 x 45 x 10 cm
Weight: 5,8 kg
Max load: 30 kg
The Bahamas cabinet is quick to fold out and together and has two doors with handles and magnetic locks, two shelves and storage pockets and hooks on the sides.
Outwell Bahamas Cabinet
- Opens in a few seconds
- Solid doors with magnetic locks
- Stable aluminum frame
- Two shelves
- Mesh ventilation for air circulation
- Storage pockets and hooks on the sides
- Easy to carry - carry / storage bag included
| Brand | Outwell |
| Size | 80 x 44 x 80 cm (WxDxH) |
| Pack Size | 80 x 45 x 10 cm |
| Weight | 5.8 kg |
| Material | 100 % polyester |
| Transport bag / storage | Carrying bag included for easy storage and transport |
| Colour | Charcoal |
| Max Load kg | 30 kg |
| Frame | Aluminium |
| Table top | Sturdy laminated top |
This product has only ratings but no reviews.

























Order today for delivery tomorrow
60 days return policy
Fast shipments