Outwell Aruba Cabinet
Double camping cabinet with fixed shelves and storage pockets and hooks on the sides. Doors with handles and magnetic locks make the cabinet very easily accessible.
READ MORESize: 110 x 53.5 x 90 cm (B x D x H)
Pack size: 110 x 58 x 10 cm
Weight: 9,1 kg
Max load: 30 kg
The Aruba cabinet can be quickly folded out and together and has two large cabinet doors with handles and magnetic locks, four fixed shelves, two mesh shelves and storage pockets and hooks on the side.
Outwell Aruba Cabinet
- Assembles in a few seconds
- Two doors with handles and magnetic lock
- Robust aluminum frame
- Four fixed shelves and two mesh shelves
- Mesh ventilation for air circulation
- Storage pockets and hooks on the sides
- Easy to carry - carry / storage bag included
| Brand | Outwell |
| Size | 110 x 53.5 x 90 cm (WxDxH) |
| Pack Size | 110 x 58 x 10 cm |
| Weight | 9.1 kg |
| Material | 100% polyester |
| Transport bag / storage | Carrying bag included for easy storage and transport |
| Colour | Charcoal |
| Max Load kg | Max load: Mesh shelf - 5 kg / Solid shelf - 10 kg |
| Frame | Aluminium |
| Table top | Sturdy laminated top |

















Order today for delivery tomorrow
60 days return policy
Fast shipments