Outwell Crantock Shoe Storage
Compact shoe rack with four shelves, a fixed top, and carrying handles on the short sides, giving you great opportunities to organize your tent. Comes with a carrying bag for easy storage and transport.
READ MORESize: 52.5 x 26/32 x 31 cm
Pack size: 52.5 x 31 x 3 cm
Weight: 1.5 kg
Max load: 30 kg
Outwell Crantock Shoe Rack
Practical shoe rack with four shelves and a fixed top that folds into a compact pack size. The perfect solution for organizing your tent or optimizing usable space. Comes with a carrying bag.
- Folds up and down in seconds
- Takes up little space in your luggage
- 4 shelves and a fixed top
- Easy to clean inside thanks to polyester fabric

| Brand | Outwell |
| Size | 52,5 x 26/32 x 31 cm (WxDxH) |
| Pack Size | 52.5 x 31 x 3 cm |
| Weight | 1.5 kg |
| Material | 300 x 600D polyester - 100 % polyester |
| Colour | Charcoal |
| Max Load kg | 30 kg |
| Frame | Polypropen |




















Order today for delivery on Monday
60 days return policy
Fast shipments