Outwell Canmore M Camping Table
Outwell Canmore M är ett tåligt och lätt bord som tål tuffa väderförhållande.
READ MORENumber of People: 2–4
Size: 90 x 53 x 46–70 cm (L x W x H)
Packed Size: 90 x 19 x 11 cm (L x W x H)
Weight: approx. 4.3 kg
Max Load: 30 kg
Extremely pack-friendly
Folding table that takes up very little space for its size. Perfect for campsites, picnics, hunting/fishing trips, or campers with limited car space. The tabletop is resistant to both heat and stains.
Outwell Canmore M Folding Table
- Durable tabletop (resistant to heat and stains)
- Folds up and down in seconds
- Storage bag included for easy transport
- Telescopic legs to match chairs of different heights
- Weather-resistant
| Brand | Outwell |
| Size | 53 x 90 x 46-70 cmcm (WxLxH) |
| Pack Size | 19 x 90 x 11 cm |
| Weight | 4,3 kg |
| Transport bag / storage | Carrying bag included |
| Colour | Black & Grey |
| Max Load kg | 30 kg |
| Frame | Aluminium |
| Table top | Aluminium |
Accessories for this item
Brunner Tableware Tivoli 12-delar- Non Slip
4 x Plates (Ø25 cm)
4 x Dessert plates (Ø20 cm)
4 x Bowls (Ø15 cm)
Recently viewed products
Outwell Crantock Shoe Storage
Size: 52.5 x 26/32 x 31 cm
Pack size: 52.5 x 31 x 3 cm
Weight: 1.5 kg
Max load: 30 kg
Others also bought
Outwell Canmore L Camping Table
Number of People: 4–6
Size: 120 x 70 x 46–70 cm
Packed Size: 120 x 23 x 9 cm
Weight: approx. 6.2 kgBag for Dometic Gale Tentpump
Fits Dometic Gale PumpDometic Gale 12V Tent Pump
Connection: 12V
Capacity: 12,5 PSI (0,86 bar)Easy Camp Twinflower Tent Lamp
Brightness: up to 950 Lumens
Size: 150 x 1.5 x 0.5 cm (L x W x H)

















Order today for delivery on Monday
60 days return policy
Fast shipments