Outwell Brim Coffee Table
Café table in durable waterproof plastic. For coffee time at the tent or use as a bedside table or relief table in the larger tent.
READ MORENumber of people: 2
Size: 50 x 50 x 47.5 cm (L x W x H)
Pack size: 50 x 50 x 10.5 cm (L x W x H)
Weight: 2.3 kg
Max load: 10 kg
Café table made of durable waterproof plastic. The legs are easily mounted on the table top and provide a durable table that is easy to carry and takes up little space. Perfect as a relief surface in the larger tent
Outwell Brim Coffee Table
- Made of durable waterproof plastic
- Carrying case included
- Easy installation
| Brand | Outwell |
| Size | 50 x 50 x 47.5 cm (WxLxH) |
| Pack Size | 50 x 50 x10.5 cm |
| Weight | 2.3 kg |
| Transport bag / storage | Storage bag included |
| Colour | Black |
| Max Load kg | 10 kg |
| Frame | Durable and waterproof plastic |
| Table top | Durable and waterproof plastic |
Reviews (1)
Accessories for this item
Outwell Hanmer Trivet
Size: 1.5 x 22 (HxDia)Outwell Collaps Kettle 2.5L Navy Night
Size: 17,5 x Ø19 cm
Pack size: 5.5 x Ø19 cm
Volume: 2,5 liter
Recently viewed products
Outwell Claros M Camping Table
People: 2 - 4
Size: 101 x 50 x 45/61/71 cm
Pack size: 50 x 50 x 6 cm
Weight: approx. 5.2 kgOutwell Acadia Sunbed
Size: 68 x 85 x 100/114 cm
Pack size: 69 x 21 x 100 cm
Weight: 8,4 kg
Seat height: 50cm
Max load: 150 kgHeat Experience Heated Seat pad
Size: 40 x 30 x 0.8 cm
Pack size: approx. 7 x 30 cm
Weight: 360 gRobens Vanguard Camping Chair
Size: 62 x 76 x 106.5 cm
Pack size: 82 x 18 x 12.5 cm
Weight: 5.3 kg
Seat height: 48 cm
Max load: 120 kg
Others also bought
Robens Collapsible Basin 10L
Volume: 10 litres
Size: 12.5 x 3 cm (Ø x H)
Weight: 82 gOutwell Collaps Colander Grey Mist
Size: Ø 24 x 11 cm
Pack size: Ø 24 x 3,5 cm
Weight: 0,2 kgOutwell Caldas Knife Set w/Cutting Board
Quantity: 3 knives and 1 cutting board
Weight: 914g
Material Blade: Stainless steelPot and pan protection - 3 pcs



















Order today for delivery on Monday
60 days return policy
Fast shipments