Outwell Samos Kitchen Counter
Köksbänk för camping med god plats för spis samt med stor avlastningsyta på sidan. Ett skåp med två hyllplan och blixtlåsförsedd dörr samt ett öppet hyllplan ger bra med plats för både gasol, skafferivaror och kökstillbehör.
Sorry - this product is currently not avaiable for purchase.
To the web shop's start page »
Sitemap »
Storlek: 118 x 45,5 x 80/70,5 cm (B x D x H)
Packstorlek: 46 x 80 x 12 cm
Vikt: ca 6,2 kg
Maxlast: 30 kg
Köksbänk för camping med god plats för spis samt med två stora avlastningsytor på sidorna. Två hyllor i skåpet och öppna hyllplan ger bra med plats för mat och utrustning.
Outwell Samos Köksbänk
- Enkel montering
- Bra med arbetsyta utöver platsen för spisen
- Ett skåp med två hyllplan
- Plats för gasflaska, mat och utrustning
- Sju krokar på sidorna
- Liten packstorlek
- Bär/pack-väska och löstagbart vindskydd för spis ingår
Om Outwell Samos Köksbänk
En av de viktigaste bekvämligheterna i tältlivet är just att få till en smidig matlagning och förvaring av köksutrustningen. Med stora arbetsytor samt en egen yta för spisen ger Samos bra med ytor för matlagning på campingplatsen.
Ett skåp med två fasta hyllor samt en hylla under spisen ger Samos även bra med plats för förvaring av mat, utrustning och gasflaskan. Öppningarna till skåpet går fästa i öppet läge eller stängas som ett vanligt köksskåp. På sidorna av bänkskivorna finns det sju krokar för att underlätta för förvaring och tillgänglighet för exempelvis köksredskap.
| Brand | Outwell |
| Size | 118 x 45,5 x 80/70,5 cm |
| Pack Size | 46 x 80 x 12 cm |
| Weight | 6,2 kg |
| Material | 100 % polyester |
| Transport bag / storage | Carrying bag included for easy storage and transport |
| Max Load kg | 30 kg |
| Frame | Aluminium |
| Table top | Aluminium and sturdy laminated top |













Order today for delivery tomorrow
60 days return policy
Fast shipments