Isabella Thor Camping Chair
Camping chair from Isabella with high backrest and a stronger padding. Large headrest, slightly wider armrests and eight positions on the backrest provide good comfort both at the dining table and in the sun.
READ MORESize: 63 x 80 x 120 cm (W x D x H)
Pack size: 118 x 63 x 14 cm
Seat height: 47 cm
Weight: 5.5 kg
Max load: 120 kg
Comfortable and durable camping chair
Folding camping chair with a large neck pillow and a high backrest with eight positions. Fabric in a soft Polyweave textile (60% PVC Coating / 40% Polyester) that is very resistant to both wear and UV light. In other words, a chair for you who camp a lot.
Isabella Thor Camping Chair
- Folds out and together in a few seconds
- Strong padding and extra large adjustable headrest
- High backrest
- Polyweave fabric that is resistant to water, UV light and wear
- 8 different positions on the backrest
| Brand | Isabella |
| Size | 63 x 80 x 120 cm (W x D x H) |
| Pack Size | 118 x 63 x 14 cm |
| Weight | 5.5 kg |
| Material | Polyweave (60% PVC Coating/ 40% Polyester) |
| Colour | Dark Grey/Light Grey |
| Max Load kg | 120 kg |
| Frame | Aluminium |
| Seat Height | 47 cm |
Reviews (8)
Snabb leverans















60 days return policy
Fast shipments