Outwell Hazelton Coffee Table
Cafe table in durable waterproof plastic. For the coffee time by the tent or use as a bedside table, alternatively a relief table in the larger tent.
READ MORENumber of people: 2
Size: 55 x 55 x 53 cm (L x W x H)
Pack size: 50 x 55 x 4 cm (L x W x H)
Weight: 2.0 kg
Max load: 10 kg
Café table made of durable waterproof plastic. The legs are easily mounted on the table top and provide a durable table that is easy to carry and takes up little space. Perfect as a relief surface in the larger tent
Outwell Hazelton Coffee Table
- Made of durable waterproof plastic
- Carrying case included
- Easy installation
| Brand | Outwell |
| Size | 55 x 55 x 53 cm (WxLxH) |
| Pack Size | 50 x 55 x 4 cm |
| Weight | 2 kg |
| Colour | Black |
| Max Load kg | 10 kg |
| Frame | Steel |
| Table top | Durable and waterproof plastic |












Order today for delivery tomorrow
60 days return policy
Fast shipments