Outwell Brim Coffee Table
Café table in durable waterproof plastic. For coffee time at the tent or use as a bedside table or relief table in the larger tent.
READ MORENumber of people: 2
Size: 50 x 50 x 47.5 cm (L x W x H)
Pack size: 50 x 50 x 10.5 cm (L x W x H)
Weight: 2.3 kg
Max load: 10 kg
Café table made of durable waterproof plastic. The legs are easily mounted on the table top and provide a durable table that is easy to carry and takes up little space. Perfect as a relief surface in the larger tent
Outwell Brim Coffee Table
- Made of durable waterproof plastic
- Carrying case included
- Easy installation
| Brand | Outwell |
| Size | 50 x 50 x 47.5 cm (WxLxH) |
| Pack Size | 50 x 50 x10.5 cm |
| Weight | 2.3 kg |
| Transport bag / storage | Storage bag included |
| Colour | Black |
| Max Load kg | 10 kg |
| Frame | Durable and waterproof plastic |
| Table top | Durable and waterproof plastic |
Reviews (1)
Accessories for this item
Outwell Hanmer Trivet
Size: 1.5 x 22 (HxDia)Outwell Collaps Kettle 2.5L Navy Night
Size: 17,5 x Ø19 cm
Pack size: 5.5 x Ø19 cm
Volume: 2,5 liter
Recently viewed products
2117 Hammra Glove
Outwell Iowa / Boston 5 Air Cozy Carpet
Dimensions: 215 x 290 cm-
Outwell Dune SUV Car tent
Connection height: 155-185 cm
Depth: 215 cm (excl. connection tunnel)
Floor area: 4.1 m²
Weight: 7.6 kg Outwell Katmai Duo Portable Gas Stove
Size: 47,5 x 32 x 11,5 cm
Power: 2 x 3000 W burner
Weight: about 4.4 kg
Fuel: EN417 gas cartridge



















Order today for delivery tomorrow
60 days return policy
Fast shipments