Easy Camp Menton M Table
Quick-assembled smaller camping table that can be adjusted in height. It takes up little space in the pack and is easy to carry with you.
READ MORENumber of people: 2-4
Size: 60 x 80 x 50 - 68 cm (W x L x H)
Pack size: 80 x 60 x 5 cm (L x W x H)
Weight: about 7.4 kg
Max load: 30 kg
Folding table with steel frame and top in bamboo laminate that can be adjusted in height. Thanks to the fact that the legs can be folded in the middle when it is packed, it is easy to handle and takes up little space in the packing.
Easy Camp Menton M Camping table
- Legs can be folds out and in again in just a few seconds
- Requires no assembly
- Takes up little space in the pack (folded)
- The legs can be adjusted in height
| Brand | Easy Camp |
| Size | 60 x 80 x 50-68 cm (BxLxH) |
| Pack Size | 80 x 60 x 5 cm |
| Weight | 7.4 kg |
| Colour | Bamboo |
| Other specifications | The laminate table top is not weatherproof and the table should not be left outside if there is risk of rain. |
| Max Load kg | 30 kg |
| Frame | Steel |
| Table top | Bamboo laminated MDF |
This product has only ratings but no reviews.
Accessories for this item
EuroTrail Bag for Camping tables S
Size: 100 x 60 x 3 cm
Pack size: approx.50 x 26 x 3 cm
Weight: 0.9 kg
Recently viewed products
Robens Reflective guyline 4,5 mm
Length: 10 m
Material: Nylon line 4.5 mm
Weight: 53 gEasy Camp Reindal 3 Tent
People: 3
Weight: 2.9 kg
Porch area / Awning: Small
Seasons: 3Robens Voyager 3 Exp & Sage 3 Pro Groundsheet
Pack size: 25 x 7 cm
Weight: 330 g






















60 days return policy
Fast shipments