Easy Camp Aspen M Camping Table
Pack-friendly table in a bag with shoulder straps. Aluminium frame and top provide a light and durable table.
READ MORENumber of people: 2-4
Size: 80 x 60 x 70 cm (L x W x H)
Pack size: 90 x 19 x 11 cm (L x W x H)
Weight: 3.5 kg
Max load: 30 kg
Folding table with a detachable table top consisting of slats / plates that are rolled up and which gives the table a very small packing volume. Perfect for tent camping where you only have the car to pack. Packing bag for transport and storage
Easy Camp Aspen M Campingbord
- Easy to assemble
- Easy to carry
- Takes up little space
- Adjustable foot facilitates unevenness in the ground
- Carrying and storage bag included
| Brand | Easy Camp |
| Size | 60 x 80 x 70 cm (WxLxH) |
| Pack Size | 90 x 11 x 19 cm |
| Weight | 3.5 kg |
| Colour | Black |
| Max Load kg | 30 kg |
| Frame | Aluminium |
| Table top | Aluminium |
Reviews (1)
Others also bought
Outwell Coledale L All-weather Table
People: 4-6
Size: 80 x 120 x 56-72 cm
Pack size: 80 x 60 x 9 cm
Weight: approx. 8.4 kgKampa Cuboid
Power: 1000/1500 W
Connection: 230V
Dimensions: 18 x 14 x 27 cm
Weight: approx. 1.5 kgOutwell Laguna Hills L Folding bed
Size: 80 x 202 x 48 cm
Pack size: 19 x 8 x 101 cm
Weight: 10,0 kg
Max load: 125 kgOutwell Goya Camping Chair
Size: 68 x 63 x 90 cm
Pack size: 10 x 28 x 105 cm
Weight: 4,5 kg
Seat height: 46 cm
Max load: 125 kg























Order today for delivery on Monday
60 days return policy
Fast shipments