Easy Camp Aspen L Camping Table
Pack-friendly table in a bag with shoulder straps. Aluminium frame and top provide a light and durable table.
READ MORESleeps: 4
Size: 70 x 110 x 70 cm (W x L x H)
Pack size: 12 x 20 x 110 cm
Weight: 5.1 kg
Max load: 30 kg
Foldable table with a detachable tabletop consisting of slats/panels that roll up, giving the table a very small packed size. Perfect for tent camping when you only have the car for packing. Includes a bag for transport and storage.
Easy Camp Aspen L Camping Table
- Easy to assemble
- Easy to carry
- Takes up minimal space
- Adjustable foot helps on uneven ground
- Carry and storage bag included
| Brand | Easy Camp |
| Size | 70 x 110 x 70 cm (W x L x H) |
| Pack Size | 12 x 20 x 110 cm |
| Weight | 5.1 kg |
| Colour | Black |
| Max Load kg | 30 kg |
| Frame | Aluminium |
| Table top | Aluminium |















Order today for delivery tomorrow
60 days return policy
Fast shipments