Outwell Lake Superior Inflatable Sofa - Outlet
Comfortable inflatable sofa with detachable fabric cover that works just as well in the tent as outside. The sofa is easy to inflate thanks to the built-in pump with autostop that stops pumping when the sofa is ready.
Note! Exhibition copy
READ MORESize: 170 x 83 x 74 cm (W x L x H)
Pack size: 51 x 20 x 42 cm
Seat height cm 37 cm
Weight: 10 kg
Camp with comfort
Bring your family cuddle to the campsite with this inflatable sofa. The removable cover in strong polyester gives a good feeling in the sofa. The sofa is easily pumped with the built-in 230V pump with autostop.
Outwell Lake Superior Inflatable Sofa
- Soft detachable cover
- the cover is resistant to light and wear
- Wide armrests
- 230V pump with built-in autostop with three levels of hardness (soft, medium and hard)
- Packing bag for transport and storage included
| Brand | Outwell |
| Size | 170 x 83 x 74 cm (WxDxH) |
| Pack Size | 51 x 20 x 42 cm |
| Weight | 10 kg |
| Material | 100 % polyester |
| Max Load kg | 250 kg |
| Frame | Sturdy and durable inflatable PVC |
| Seat Height | 37 cm |



















Order today for delivery tomorrow
60 days return policy
Fast shipments