Outwell Aldgate
Durable simple chair with robust steel frame from Outwell.
READ MORESize: 43 x 40 x 75 cm
Pack size: 43 x 5 x 91 cm
Weight: 2.4 kg
Maximum load: 100 kg
Durable chair with robust steel frame. Backrest handle to facilitate transport.
Outwell Aldgate
- Folds out and together in a few seconds
- Requires no assembly
- Stable frame and seat in durable waterproof plastic
| Brand | Outwell |
| Size | 43 x 40 x 75 cm (WxDxH) |
| Pack Size | 43 x 5 x 91 cm |
| Weight | 2.4 kg |
| Material | Durable and waterproof plastic |
| Max Load kg | 100 kg |
| Frame | Steel |
| Seat Height | 43 cm |






60 days return policy
Fast shipments