Easy Camp Willow Compact Chair L -Outlet
Willow Compact - L is perfect for compact adventures and offers both comfort and convenience with its high backrest.
Note! Customer return, tested but not used
READ MORESize: 58 x 65 x 104 cm
Pack size: 12 x 12 x 40 cm
Weight: 2.2 kg
Seat height: 45 cm
Maximum load: 120 kg
Practical and comfortable camping chair
Taller model with extra comfort and support. With a seat height of 45 cm and a sturdy steel frame – perfect for relaxing after a day outdoors.
The lightweight design makes it easy to unfold and fold the chair within seconds. With the included carry bag, transport and storage are effortless.
Easy Camp Willow Compact Chair - L
- Sturdy steel frame
- Folds out and packs away in seconds
- No assembly required
- Includes carry bag
| Brand | Easy Camp |
| Size | 58 x 65 x 104 cm (BxDxH) |
| Pack Size | 12 x 12 x 40 cm |
| Weight | 2.2 kg |
| Material | 300 x 600D recycled embossed polyester |
| Colour | Olivine |
| Max Load kg | 120 kg |
| Frame | Steel |
| Seat Height | 45 cm |







Order today for delivery tomorrow
60 days return policy
Fast shipments