Easy Camp Oak Camping Chair Fjord Blue
Pack-friendly camping chair with a robust steel frame, padded armrests and cup holder. Supports up to 110 kg.
READ MORESize: 55 x 53 x 92 cm (W x D x H)
Pack size: 15 x 16 x 96 cm
Weight: 3.5 kg
Seat height: 44 cm
Max weight: 110 kg
Easy Camp Oak is a pack-friendly camping chair with a robust steel frame, padded armrests and cup holder. Supports up to 110 kg.
Easy Camp Oak Camping Chair
- Cup holder
- Foam-padded armrests
- Can be unfolded and folded down in seconds
- No assembly required
- Durable steel frame
- Carry bag for storage and transport included
| Brand | Easy Camp |
| Size | 55 x 53 x 92 cm (W x D x H) |
| Pack Size | 15 x 16 x 96 cm |
| Weight | 3.5 kg |
| Material | 100% Polyester |
| Colour | Fjord Blue |
| Max Load kg | 110 kg |
| Frame | Steel |
| Seat Height | 44 cm |





















Order today for delivery tomorrow
60 days return policy
Fast shipments