Easy Camp Ash Stool
Lightweight stool with an aluminium frame. Perfect for all kinds of outdoor activities.
READ MORESize: 23.5 x 23.5 x 27 cm (W x D x H)
Pack size: 9 x 9 x 34 cm
Weight: 380 g
Seat height: 27 cm
Max load: 100 kg
Lightweight stool with an aluminium frame. Perfect for all kinds of outdoor activities.
Easy Camp Ash Stool
- Low weight
- Takes up minimal space when packed
- Carry bag included
| Brand | Easy Camp |
| Size | 23.5 x 23.5 x 27 cm (W x D x H) |
| Pack Size | 9 x 9 x 34 cm |
| Weight | 380 g |
| Material | 300 x 600D recycled, embossed polyester |
| Colour | Olivine |
| Max Load kg | 100 kg |
| Frame | Aluminium |
| Seat Height | 27 cm |
Others also bought
-
Outwell Campion Lux Blue XL Sleeping Bag
Comfort temp man/woman: -1C / +5C
Body length: 195 cm
Weight: about 2400 gram -
Outwell Denver 6 Tent
Sleeps: 6
Bedroom: 3 pcs
Ceiling height: 220 cm
Floor area: approx. 21 m² (excl sunroof)
Weight: 28.8 kg Outwell Collaps Water Carrier Navy Night
Volume: 6L
Size: 30x 25,5 cm
Pack size: 30 x 25,5 x 8 cm
Weight: 0,612 kgOutwell Denver / Colorado 6 Air Footprint
Dimensions: approx. 495 x 360 cm



















Order today for delivery tomorrow
60 days return policy
Fast shipments