Robens Adventure Aluminium Table L
Foldable low table with a compact pack size for two to four people.
READ MORENumber of persons: 2-4
Size: 58 x 77 x 53 cm (W x L x H)
Pack size: 79 x 16 x 5.5 cm
Max load: 20 kg
Weight: 2045 g
Foldable low table with a compact pack size for two to four people. Perfect for smaller tents, day trips, the beach, or picnics, as it also works well when sitting on the ground while eating. Easy to assemble.
Robens Adventure Aluminium Table L
- Assembles in seconds
- Lightweight – frame and slatted tabletop in durable aluminium
- Carry bag included
| Brand | Robens |
| Size | 58 x 77 x 53 cm (WxLxH) |
| Pack Size | 79 x 16 x 5.5 cm |
| Weight | 2045 g |
| Colour | Black |
| Max Load kg | 20 kg |
| Frame | Aluminium 6061 |
| Table top | Aluminium 6063 |
Reviews (2)
Others also bought
OutwellDurango / Birdland 4 TC Cozy Carpet
Dimensions: aprox.170 x 250 cmArctic Birch Tarp Pole Set with bag
2 poles w bag
Length: 94 - 230 cm
Weight: 1130 g
Material: Aluminium
Pack size: 95 x 7,5 x 3,5 cmSmartliving Charcoal barbeque mini
Size: 34 x 26 x 13 cm
Weight: approx. 1.5 kg
Fuel: CarbonThule Hold Down Side Kit
Fits : Thule bag awnings and box awnings


















60 days return policy
Fast shipments